Isten és a római katolikus egyház segítségét ajánlotta fel az elmúlt napokban Mexikóba látogató XVI. Benedek pápa a drogellenes háborút vívó országnak. Mi hozhatja el a békét?
Ma, az AIDS-világnapon rossz hírt kell közölnünk az olvasóval: az AIDS-ellenes globális alap a gazdasági világválság miatt felfüggesztette a megelőző- és kezelőprogramok finanszírozását.
A drogstratégia tervezete a hazai drogpolitika történetében példátlaul kemény és egységes kritikát kapott a szakmai szervezetektől. Az új drogpolitikai irányzat zéró toleranciát érdemel.
Az ENSZ tiltó-büntető drogpolitikája kudarcot vallott – ismerte be most egy tekintélyes bizottság. A globális drogháború sorsa valószínűleg a tilalom szülőhazájában, az Egyesült Államokban fog eldőlni.
Észak-Amerika első ellenőrzött drogfogyasztói helyisége 35 százalékkal csökkentette a túladagolási halálozást, a konzervatív kanadai kormány mégis bezáratná.
A Nemzeti Erőforrás Minisztérium közleménye szerint új drogstratégiára van szükség, mivel „az elmúlt évek drogstratégiája, mely a hangsúlyt a drogliberalizációra és az ártalomcsökkentésre helyezte, nem követhető”. A drogpolitikai viszonyokat kevésbé ismerő emberekkel könnyen el lehet hitetni, hogy az előző ballib kormányzat olyan politikát folytatott, amely „kedvezett a drogliberalizáció mellett elkötelezett holdudvarnak, egy szűk megélhetési lobbinak és közvetetten azoknak is, akik hasznot húztak a nem tiltott, de egészségre ártalmas szerek, sok esetben kábítószerek forgalmazásából”. Ha azonban górcső alá vesszük a kormányzati verdiktet, rá kell jönnünk, hogy az több sebből is vérzik. Sőt, mondhatjuk, elvérzik.